Menu

Zayıflamayı Engelleyen Nedenler

Yaşasın! Sonunda kilo verdim! Her kadın verebilir. Genellikle kilo vermek çok zordur. Günlük alınan kaloriler kilo almanın asıl nedenidir.
Ama buna ek olarak göz ardı edilmemesi gereken başka faktörler de vardır.
Zayıflamayı engelleyen nedenler;

Uyku Sorunu

Uykusuzluk aşırı kilo ile ilgili sorunlar artırabilir. Bilim adamlarına göre, kötü uyku uyuyan insanların,% 73 de daha sık obezite bulunmaktadır. Uyku eksikliği, iştah düzenlemesi ve enerji metabolizmasında rol oynayan leptin ve ghrelin hormonları etkiler.
Hızlı yeme alışkanlığı

Ne kadar hızlı yerseniz o kadar kilo alma şansınız artar.Beden yemeyi durmamız gerektiği uyarmak için hormonları zamanında salgılayamıyor. Eğer gıdayı çiğnemeden yuttuğumuzda, beyin tokluk gösterge sinyalleri alamayacaksınız. Bu gibi durumlarda, kilo vermek problem olabilir

Stres

Genellikle stres nedeniyle kilo vermek mümkün değildir. İsrailli bilim adamları stresli durumlarda iştah artışından sorumlu olan gen belirledik. Böyle anlar, özellikle tatlı ve yağlı yiyecekler çekiyor. Ayrıca stres kortizol seviyesini artırır ve obezite ortaya çıkmasını sağlar. Stres zamanlarında su içmek ve egzersiz yapmak gereklidir anca o zaman kortizol seviyeleri düşecektir.

D vitamini eksikliği

Obez kişilerde D vitamini ,normal kilolu bireylerden % 10 daha azdır. Çalışmaların gösterdiğine göre D vitamini düşük seviyelerde olan kişilerde leptinin normal çalışmadığını göstermektedir. D vitamini ve güçlendirilmesi büyük dozlarda alınmamalıdır. Zayıflamak isterken alınan d vitamini daha tehlikeli olan hipervitaminozu D veya melanom neden olabilir.

Kahvaltı

Eğer kilo vermek için kahvaltıyı atlarsanız, çok sorunlu olacaktır. İştahınız uyanmadan bir an önce yemek yiyiniz. Hafif lezzetli ve sağlıklı kahvaltı sorunu çözmeye yardımcı olur.

Yaşam tarzı

Rahatsızı edici sosyal hayatta, şirket içinde yemek yiyen veya kalıcı istihdam sahip olmayan kişiler de, kilo vermek zor olabilir. Tipik olarak, bu gibi durumlarda, ilk öncelik yemek yemektir diğer şeyler ikinci plandadır.

Spor

Zayıflamak için doğru yolda fiziksel aktivite ve fitness olmadan kilo vermek mümkün değildir.

Diyetinizde kalori hesaplama yardımcı olabilir.

Alışveriş

Aç karnına büyük bir çantayla alışverişe gitme alışkanlığıyla zayıflamak mümkün değildir

Aç gözler gerekli olandan daha fazla ürün almanıza neden olabilir hatta kasaya gelemden dondurmayı yemeye başlarsınız. Bu arada yolda yeme alışkanlığı şişman insanlar için olağan bir şeydir.

Menopoz / Yaşlanma.

Vücutta östrojen seviyesini azaltarak metabolizma yavaşlatır. Yaşla birlikte, kas kütlesi azalır, fazla kalori yağ dönüştürülür.
Anabolik etkisi ile Doğum kontrol hapları
Metabolik bozukluklar, obezite giden artan projesteron ve hastalık varlığı,hipotiroidizm, polikistik yumurtalık sendromu (COS sadece obezite, aynı zamanda kısırlığa neden olabilir, şeker hastalığı, hastalık sendromu ve obezite neden olan birçok diğer hastalıklar zayıflamanızı engeller. Bu gibi durumlarda, bir endokrinoloji ağırlık tedavi zayıflamanıza yardımcı olur.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top