Menu

Yüzdeki Sivilceleri Yok Etmek İçin Öneriler

Sivilce yaşamın bazı dönemlerinde baş belası olabilmektedir. Yerli yersiz, zamanlı zamansız çıkan sivilceler görüntümüzü olumsuz etkiliyor. Fondöten gibi makyaj yöntemleriyle dahi kapatılması pek de kolay değildir. Kapatılsa bile hoş bir görüntü ortaya çıkmaz.

Sivilceleri yok etmek için doğru yöntemler kullanılmalıdır. Cilt sağlığımızı olumsuz etkileyecek yöntemlerden kaçınılmalıdır. Öncelikle bir cilt doktoruna danışılmasında fayda vardır. Sivilceye sebep olan nedenleri tespit ettikten sonra yok etmek için doğru yöntem kolaylıkla bulunabilir.

Yanlış beslenmek, yağlı gıdalar tüketmek sivilce oluşumuna sebep olabilir. Makyaj özenle temizlenmediğinde ciltte kalan makyaj kalıntıları özellikle de fondöten sivilce, akne oluşumunu tetikler. Hava kirliliği sebebiyle cilde yapışan tozlar, kirler de sivilce oluşturabilir. Bu nedenle cildin temizlenmesi çok önemlidir.

Cildin yağlı olması sivilce oluşumun öncelikli nedenlerinden olduğundan cildi kurutmak adına cilt sabunla yıkanabilir. Hangi sabunlar kullanılmalıdır peki? Biberiyeli sabunlar, lavanta sabunu, çam katran sabunu tercih edilebilir.

Lavanta sabunu sivilceleri yok etmede oldukça etkilidir. Sivilceleri hızlı bir şekilde kurutur. Cildi yumuşatır ve de besler.

Çam katran sabunu, sahip olduğu bitki özleri sayesinde cildi yağlarından arındırır ve sivilceleri yok eder.

Elma sirkesi sivilceleri yok etmede önereceğimiz bir diğer yöntemdir. Elma sirkesini suyla seyrelterek uygulamalısınız. Diğer türlü cildinizi yakabilir. Bir çay bardağı suya cildinizin hassaslık durumuna göre bir yemek kaşığı veya bir tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyin. Pamuk yardımıyla sivilce sorunu olan bölgenize uygulayın. Birkaç dakika bekleyin ve ardından ılık su ile yıkayın.

Bu önerileri devamlı uygularsanız içten kaynaklı herhangi bir sağlık probleminiz yoksa sivilceleriniz kesin olarak geçecektir.

Sağlık ve güzellikle kalın…

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top