Menu

Yüzdeki Kılcal Damarlara Bitkisel Çözüm

Yüzde ve yoğun olarak ilk burun kanatlarında çıkan kızarıklar aslında bir cilt sorununun habercisidir. Genel olarak hassas cilt tiplerinde meydana gelen bu sorun zamanla çok daha belirgin bir hale gelebilir ve yanak kısmına doğru yayılmalar gösterebilir.

Kılcal damar sorunu yaşayan bir kişi bunun önlemini almak için cildini normalden daha fazla önemsemesi gerekiyor. Kılcal damar problemlerine bitkisel çözüm arayanlara verilecek tarifin yanında muhakkak özellikle hava koşullarından ciltlerini koruması gerektiği unutmamalıdır.

Yüzde meydana gelen kılcal damar çatlamaları cildinizin daha yıpranmış ve yaşlı görünmesine neden olur.Ciltte yüzde meydana gelen kılcal damar çatlamalarının nedeni aşırı güneş altında kalma hormonlar genetik yapı yaşlanma ve ağız yoluyla alınan doğum kontrol haplarıdır.

Yüzdeki kılcal damar çatlamaları için bitkisel tedavimiz;

At kestanesinin kabuğunu soyup rendeleyin kavanoza koyun.Üzerine çıkacak şekilde zeytinyağı ekleyip 20 gün boyunce güneşte bekletin.20 gün sonunda her sabah yüzünüze sürün.

Yüzdeki kılcal damarlar için

Bu damarlar genellikle kış mevsimin de daha çok meydana çıkar, aşağıda tarifi verilen sular bu tip cildi sakinleştirirler.

Tonikler

Dikkat: Yüz sularını sadece temizlenmiş cilde sürün

Şamdan Çiçeği

Malzemeler: 4-5 Adet şamdan çiçeği

Uygulama: Şamdan çiçeğini parçalayıp bir bardak kaynar suya atın. 20 dakika bekletip süzerek soğuttuktan sonra, akşam sabah temiz yüzünüze sürün, kuruduktan sonra ise üzerine normal kreminizi uygulayın.

Etkisi: Cildin genç kalmasını sağlar ve tamir eder.

Gül suyu : Her akşam sabah ellerinizin içini gül suyu ile ıslatarak yüzünüze hafif bastırarak sürün. Yeterli geldiğini hissediyorsanız bunu tekrar edin ve daha sonra yüzünüzü kurumaya bırakın.

Etkisi: Cildi dış etkilere karşı güçlendirir, sağlıklı ve pembe gösterir.

Greyfurt suyu : Taze sıkılmış greyfurt suyunu akşam yüzünüze ve boynunuza bolca sürün. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve arkasından gece kremi uygulayın.

Etkisi: Cildi mükemmel bir şekilde besler.

Zambak çiçeği suyu : Renkli bir şişeye 8-10 adet zambak çiçeği parçalayıp koyun, üzerini örtecek kadar tatlı badem yağı doldurup bu karışımı üç hafta güneşte bekletin. Daha sonra hazırladığınız losyonu her akşam yüzünüze sürerek yarım saat beklettikten sonra cildinizi yıkayarak durulayın.

Etkisi: Bu çiçeğin içinde Hormon bulunduğundan hücrelerin normal çalışmasını, sağlıklı ve kuvvetli olmasını sağlar.

Kiraz suyu

Malzemeler: 10-15 Adet olgun kiraz

Uygulama: Kirazın suyunu sıkıp akşam temiz yüze sürün. 20 dakika sonra soğuk suyla yıkayın.

Etkisi: İçinde bulunan çeşitli mineralleri, vitaminleri ile cildi dinlendirir, taze gösterir, mimik izleri ve kırışıklıkları giderir.

Limon suyu : Taze sıkılmış limon suyu sabah akşam yüze bolca sürülür. 10 dakika sonra yüz gül suyu ile silinir.

Etkisi: Cildin gözeneklerini sıkılaştırır. Taze ve pembe gösterir.

Kuşburnu çiçeği suyu

Malzeme: 1-2 Yemek kaşığı kuşburnu çiçeği

Uygulama: Kuşburnu çiçeğini bir su bardağı sıcak suya koyup 20 dakika beklettikten sonra süzerek elde ettiğiniz suyu akşamları yüzünüze sürün. Cildiniz kuruyunca üstüne normal gece kremi uygulayın.

Etkisi: Pörsümeyi giderir, cildin genç görünmesini sağlar.

Ihlamur suyu

Malzeme: 1 Yemek kaşığı ıhlamur 1 Bardak kaynar su

Uygulama: Ihlamuru kaynar suya atarak 15 dakika demleyip süzerek hazırladığımız suyu akşamları yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra, ılık suyla yıkayıp arkasından besleyici Krem uygulayın.

Etkisi: Ciltteki kırmızı lekeleri giderir.

Atkestanesi

Malzeme: 2-3 Yemek kaşığı atkestanesi unu, 2-3 Yemek kaşığı tatlı badem yağı

Uygulama: Atkestanesi ununu badem yağı ile karıştırıp krem haline getirdikten sonra, akşamları temiz cilde sürüp 15-20 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suyla yıkayarak cildinizi temizleyin.

Etkisi: 3-4 hafta içinde yüzdeki kırmızılıklar azalır, bunu sürekli yaparsanız kırmızılıklar tamamen yok olur.

Gelincik suyu

Malzeme: 1 Yemek kaşığı kırmızı gelin cik yaprağı, 1 Bardak sıcak su

Uygulama: Gelincik yaprağını sıcak suya koyarak 20 dakika bekleyin. Soğuduktan sonra akşam ve sabah yüzünüze sürün, cildiniz kuruduktan sonra üstüne normal kreminizi uygulayın.

Etkisi:
Kırışma ve buruşmayı önler.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top