Menu

Yaz İçin Cilt Bakım Önerileri

Yaz aylarında evlerinizde hazırlayabileceğiniz maskeler cildinizi canlandırıyor. Alanında uzman kişiler doğal maskelerin cildi çok daha fazla güçlendirdiğini belirtmiştir. Cildin yenilenmesinde büyük rol oynayan maskeler, cildi yatıştırır ve gerginleştirir. Ayrıca güzel bir uyku ve sağlıklı beslenmenin de cildin güzelliğine güzellik katan iki önemli faktör olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor.

Bunların yanı sıra doğal kozmetik ürünleri evde hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Dikkat edilmesi gerekenler:

Doğal olarak hazırlanan içerikler herhangi bir yapay madde içermediklerinden dolayı saklanılması ve kullanım süreleri konusunda dikkatli olunmalıdır. Şifalı bitkilerin hazırlanmaları, besinler ile hazırlananlarda dâhil olmak üzere bunların hepsi fazla vakit kaybı yaşamadan hemen kullanılmalıdır.
Bitkisel yağlar iki ay süresince bozulma olmadan durabilir. Krem ve losyonlar da en fazla iki hafta süresinde kullanılmalıdır.

Daha önce fazlasıyla kozmetik ürünler kullanıp cildi buna uzun zamandır maruz kalan kişiler doğal ürünleri kullanmaya başladıklarında sivilce oluşumu ya da deri iltihaplanması benzeri durumlar ile karşılaşabilirler. Bu tarz durumlarda kullandığınız reçeteye hemen son vermelisiniz.
Önerilen dozajlar dışına çıkmadan kullanmalısınız Fazladan kullanılan birkaç damla vb. içerikler bile ciddi değişikliklere yol açabilir.
İmkânı olan kişilerin alanında uzman kişilerin verdiği tavsiyeler doğrultusunda kozmetik ürün kullanmaları daha faydalı olacaktır.

Yaz aylarında evlerinizde hazırlayıp uygulayabileceğiniz Doğal Peelingler

Yulaf Maskesi: Pişirilmiş yulaf ezmesini yüzünüze sürerek uygulayın ve 15 dakika boyunca bekleyin. Süre bitiminde içerik kuruduysa yüzünüzü ılık su yardımı ile temizleyin. Yüzümüze uygulayabileceğimiz bu maskeyi vücudumuza da rahatlıkla uygulayabiliriz. Ciltteki etkisini anında görebilirsiniz. Ciltte derin bir temizlik ve siyah noktaların yok olmasında fazlasıyla etkilidir. Son olarak aşırı yağlanmaya da birebir etkili olduğunu belirtelim

Avokado Maskesi: Kıştan yaza geçişten sonra soğuktan oluşan etkiyi yüzümüzden yok etmek için bu maske en ideal yöntem. Püre şeklinde avokadoya iki damla kadar zeytinyağı ile birlikte limon suyu ekliyoruz. Yüzümüze uygulayıp 10 dakika kadar bekliyoruz. Bu maske yüzünüzdeki pürüzlü alanı tamamı ile yok edip bunun yanı sırada cildin ihtiyacı olan tüm vitaminleri de karşılayacaktır.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top