Menu

Soğuk Çarpması Nedir? Ne iyi gelir

Soğuktan meydana gelen bu problem küçük ve kırmızı bir lekeyle kendini gösterir, zamanla morumsu bir renk alır. İlerleyen zamanda ise tamamen yaraya dönüşür.

Vücuttaki maden tuzlarının eksilmesi sonucunda ya da kılcal damarlardaki kan dolaşımının yavaşlığı vücudu bu lekelere daha yatkın bir hale getirmektedir.

Soğuk havalarda mümkün olabildiğince vücudu koru­makta fayda vardır. Soğuğun temas halinde olduğu eller ve baş korunmalıdır. Vücudu sıkı sarıp ta kan dolaşımı­nı engelleyecek giysilerden sakınmak gerekir.

Soğukla direkt temas eden burun, kulak gibi bölgele­re koruyucu kremde sürülebilir. Ama kışın olabildiğince A ve D vitamini yüksek besinler tüketilmelidir.

soguk-carpmasına-ne-iyi-gelir

Soğuk Çarpmasına İyi Gelen Bitksiel Çözümler

Kullanılan Malzemeler:

Çilek

Adaçayı Isırgan

Civan Perçem

Ardıç Yemişi

Yabani Portakal Ağacı

Su

Hazırlanışı:

Bir tutam yabani portakal ağacı üç tane ardıç yemişi ve geri kalan malzemelerden iki tutam alınarak bir kaba konur. Yeteri kadar su eklenerek kaynatılır. Soğutulduk­tan sonra çay bardağı ile içilir.

Kullanılan Malzemeler:

Fesleğen

Su

Hazırlanışı:

Fesleğen yaprakları alınarak bir kaba konur. Yeteri kadar su eklenerek kaynatılır. Soğutulduktan sora bir bez yardımı yaralara sürülür.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top