Menu

Sodanın Cilde Faydaları

Soda(Maden Suyununun) cilde yararları. Soda cilde olan etkileri ve yüzdeki makyajı soda ile silmenin püf noktaları anlatılmaktadır…

İçerdiği zengin ve vücut için elzem olan mineraller sayesinde, sodanın vücudumuzda özellikle kemikler ve kaslar için çok faydalı olduğundan dolayı, sağlık ve beslenme uzmanları günde en az iki şişe maden suyunun tüketilesi gerektiğini belirtmekteler. Bu etkilerin yanı sıra, maden suyunun cildimize de oldukça faydası olduğu bir gerçek. Soda, ciltte meydana gelen yıpranmaların önüne geçer ve gençleştirir, ciltteki gözenekleri açar, sivilce ve siyah nokta oluşumunun önüne geçer. Ayrıca ciltteki kirleri, ölü hücreleri ve yağ hücrelerini de temizler. Maden suyunun bu inanılmaz etkileri sayesinde de cildiniz bebeksi ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Bu inanılmaz özelliklerinden dolayı, maden suyunu he içerek hem de yüzünüze sürerek faydalarını artırabilirsiniz.

Sodanın Etkileri
Maden suyunun içerisinde bol miktarda silisyum vardır ve silisyum cildinizin sıkılaşmasın sağlar. Ayrıca, yüzünüzde birikmiş olan zararlı radikalleri uzaklaştırarak terapi sağlar ve cildinizi rahatlatır. Ayrıca maden suyunun yüzdeki ince çizgilere karşı da etkili olduğu belirlenmiştir. Mineral açısından oldukça zengin olan maden suyunu yüzünüze uygulayarak sağlıklı görünen, canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Maden suyu sivilcelere karşı da oldukça etkilidir. Bu nedenle, bir çay bardağı maden suyuna birkaç damla limon suyu karıştırarak sivilcelerin olduğu bölgeye birkaç gün boyunca uygulayabilir ve etkili bir sonuç alabilirisiniz.

Makyajınızı Sodayla Temizleyin
Maden suyunu oldukça titizlikle yapmanız gereken bir işlem olan makyaj temizleme işleminiz için de kullanmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken sadece maden suyunu bir pamuğa dökmek ve bu pamukla cildinizi silmek. Maden suyunun temizleyici etkisi sayesinde cildinizdeki bütün gözenekler kozmetik ürünlerden kolayca temizlenecektir.

Soda Uygulamasında Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Yüzünüze uygulayacağınız ve içeceğiniz maden sularını satın almadan önce içeriğine dikkat etmeniz gerekir. Özellikle de amonyak veya nitrik bulunmaması sağlık açısından oldukça önemli. Bunun yanı sıra, maden suyu ile ilgili yapılabilecek uygulamaları aromalı maden suları ile yapmamalısınız çünkü aromalı maden suları, maden suyundan farklıdır. Bunun yanı sıra, maden suyunu uygulamanız esnasında cildinizde yanma hissederseniz, maden suyunu beklettikten sonra uygulayın.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top