Menu

Sivilceler Makyaj ile Nasıl Kapatılır

Ergenlikte başlayan sivilce çilesi bazı bayanlarda ergenliğin bitimiyle son bulurken bazılarında hayat boyu sorun olmaya devam eder. Ufak tefek şekillerde bir yerde kümelenebildikleri gibi yüzün tam ortasında kocaman bir şekilde de karşımıza çıkabiliyorlar. Sivilce boyutu ne olursa olsun bu durum oldukça canını sıkar kızların. Yüzümüzdeki sivilcelerden kurtulmak için her yola başvururuz. Cildiye bölümlerinin kapılarını aşındıranlar olduğu gibi bu sorunu makyaj ile halletmeye çalışanlar da bulunur aramızda.

Makyajı daha çok tek tük çıkan ve genelde önemli bir davet öncesi beliren türden olanlar tercih ederler. Her ne kadar makyajı bize kabus yapsalar da sivilcelerden makyaj yoluyla kurtulmamız mümkün görünüyor bu kurtuluş geçici de olsa. Burada önemli nokta yapılan bu makyajı yüzünüzde fazla saklamamanızdır. Yoksa aksi takdirde gözeneklerinizin kapanmasına sebebiyet vererek yeni sivilcelerin oluşmasına davet çıkarırsınız. Şimdi size bu küçük can sıkıcı şeylerden nasıl kurtulacağınızı anlatalım. Önce yüzünüzü bir temizleme jeli ile ya da bol su ile temizliyorsunuz.

Cildinizi temizleyerek gözeneklerinin temizlenmesini sağlarsınız. İkinci adım olarak sürekli kullandığınız fondöteni yüzünüze her zaman ki gibi uygulayın. Cilt renginizden bir ton koyu olan kapatıcıyı sorunlu noktalara parmak ucunuzla uygulayın. Sorunlu alanların iyice kapandığından emin olduktan sonra bir ton açık seçilen pudra ile sorunlu yerlere uygulanan kapatıcıyı sabitliyoruz ki yaptığımız makyaj gün boyu sizi idare etsin ve bozulmasın. Ve artık pürüzsüz bir cilde merhaba diyebilirsiniz. Önceden de belirttiğimiz gibi bu makyajın yüzünüzde uzun süre kalmamasına özen gösterin. Ve dahası cildinizin bozulmaması için sorunsuz bir cilde de sahip olsanız asla makyajınızı temizlemeden yatmayın. Bu hatalı davranış gözeneklerinizin tıkanmasına ve zamanla cansız, mat bir görünüme sebep olacaktır.

sivilceleri-makyaj-ile-kapatma
Unutmayın ki cildiniz de canlıdır ve onunda nefes almaya hakkı vardır. Siz ona nasıl davranırsanız o da size karşılığını aynı şekilde sunacaktır.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top