Menu

Sivilce ve Sivilce İzleri İçin Maske Tarifi

Sivilce bayanların en büyük sorunlarından biridir. Bazen sivilce o kadar kötü bir hal alır ki kendisi gitse bile izi kalır. Bu nedenle bizde sizler için sivilce ve sivilce izlerini yok eden  maske tarifi hazırladık. Eğer sizinde cildinizde lekeli sivilceler varsa kesinlikle limon suyu maskesini denemelisiniz.

Limon Suyu Maskesinin Faydaları:

Limon suyu maskesi, antiseptik bir özellik taşır. Yani mikropları yok ederek cildinizi rahatlatır. Ayrıca limon suyunun kurutucu özelliği vardır. Düzenli aralıklarla cildinize uyguladığınız zaman bir süre sonra sivilcelerinizin kuruyarak döküldüğünü göreceksiniz. Limon suyunun içerisinde pek çok asit vardır. Bu asitler yıpranmış cilt hücrelerini temizler ve cildi olduğundan daha genç gösterir. Limon suyu maskesi, siyah noktaları yok etmekle kalmayıp aynı zamanda siyah nokta oluşumunu da önlemektedir.

Limon Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

    • Yarım Limon
    • Makyaj Temizleme pedi ve ya pamuk

Yarım limonu bir kabın içerisine sıkarak, pamuk yardımı ile sivilce olan bölgelerimize uyguluyoruz. Düzenli aralıklarla gece yatmadan önce mutlaka yüzümüze uygulamalıyız. Yüzünüze uyguladıktan sonra biraz yanma ve kaşınma hissi olması normal. Yaklaşık 5-6 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzümüzü yıkıyoruz.

Limon Suyu Maskesini Kimler Yapabilir?

Limon suyu maskesini yüzünde yağlanma, sivilce ve leke izi olan her genç kız kullanabilir. Fakat cildiniz aşırı hassassa limon maskesini kullanmamak sizin yararınıza olacaktır.

Uyarı!

Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizde aşırı yanma ve kaşıntı hissi duyarsanız kesinlikle yüzünüzü hemen yıkamalısınız.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top