Menu

Sivilce İzleri İçin Evde Maske Tarifi

Sivilce izi oluştuktan sonra aslında profesyonel tedaviler gereklidir. Ancak kişinin imkanı yoksa sivilcenin bıraktığı izleri gidermek için birtakım doğal maskelerden de yararlanabilir.

Örneğin yulaf ununun yatıştırıcı ve kızarıklık giderici özelliği vardır. Yüzünüzde sivilce çıktığı dönemlerde yulaf unu ile balı karıştırıp yüzünüze sürün. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.Yine yoğurtta laktik asit ve probiyotikler söz konusudur. Yoğurt ile yulaf ununu bir kasenin içerisine koyarak 20 dakika civarında yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Yumurta akının cildi gerici ve rahatlatıcı bir özelliği vardır. İçeriğindeki proteinler yine cilde çok faydalıdır. Haftada bir kez cildinize yumurta akını uygulayabilirsiniz.  Eğer yüzünüzde sivilce izi varsa kesinlikle pirinç ununu denemelisiniz. Pirinç ununun beyazlatıcı özelliği vardır. Pirinç ununu çok az miktarda tarçın koymak şartıyla yüzünüzde 10 dakika bekletebilirsiniz. Tarçının kan dolaşımı artırıcı etkisi vardır. Ayrıca yüzü aydınlatmak amacıyla pek çok üründe kullanılır.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top