Menu

Sararan ve Grileşen Dişler İçin Ne Yapmalı?

Sigara, kahve, çay, kola ve bazı yiyecekler dişlerin olduğundan daha sarı hatta gri bile görünmesine neden olur. Biriyle konuşurken ilk dikkati çeken yer dişlerdir.Bu yüzden dişlerin temiz ve bakımlı olmasına dikkat etmek gerekir.
İş yerinizde sürekli olarak çay, kahve ve kola gibi dişlere renk veren içeceklerden içiyorsanız bir de bunun üzerine sigara da kullanıyorsanız muhtemelen dişlerinizin rengi gülümsemenize engel olacak derecede kötü görünüyordur.

Sararmış ve grileşmiş dişleriniz için pratik ve hızlı bir şekilde kurtulmak mümkün. Size gereken sadece bir diş fırçası ve birazcık karbonat!
Ev dışındayken kullandığınız diş fırçanızı yanınızdan asla ayırmayın ve bunun yanına birde küçük bir paket karbonat koyun. Kahve ve çay içtikten sonra rahat ve özgürce gülmek, gülümsemek için fırçanıza süreceğiniz karbonatla sararmış dişlerinizin üstesinden gelebilirsiniz.
Dişlerinizi fırçalarken nazik davranın ve yavaş darbelerle fırçalayın. Karbonat iyi bir leke çıkarıcı olduğu için diş minenizin incelmesine, hasar görmesine neden olabilir.
Hatırlatmakta fayda var! Her gün dişlerinize karbonat kullanmak dişlerinizin sağlığı bakımından iyi bir fikir olmayabilir. Bu yüzden dişlerinizdeki lekeler diş macunu ile çıkmadığında pratik olarak bu metodu uygulayabilirsiniz.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top