Menu

Sağlıklı Kahvaltılıklar Nasıl Olmalı

Biz Türkler kahvaltı dediğinde akan sular durur. Annelerimiz sofrayı donatır, böreğinden çöreğinden tutsun bi kuş sütü eksik olur.

Fakat bu düşündüğünüz kadar sağlıklı bir şey değil. Birçok kadın, bu yüzden göbeklerinden şikayetçidir, ayva dahi olsa. Hatta erkekler de!

Kahvaltı, verimli bir gün geçirmek adına önerilen bir öğündür. Uzmanlar kahvaltısız evden çıkılmamasını önerir.

Kahvaltının Faydaları

⦁ Kilo vermek istiyorsanız mutlaka sağlıklı bir kahvaltıyla başlamalısınız, metabolizmayı hızlandırır.

⦁ Enerji verir.

⦁ Mutluluk sebebidir.

⦁ Kahvaltı yapanla, kahvaltı yapmayan bir insan arasında bir fark vardır; kahvaltı yapan insan sabahları baş ağrısı çekmez.

İşte size birkaç sağlıklı kahvaltı önerileri!

 

Normal bir ekmek yemektense kızartılmış ekmek yemeyi tercih edin, muhtemelen çavdarlı veya tam buğday. Ekmeği kızartmak kalorisini yarıya düşürür.
Zararlı toksinleri vücuttan atması bakımından olsun, enerji verimi ve vitamin açısından olsun avakado diyet için çok uygun bir meyvedir. Ayrıca lezzetlidir.
Yumurtanın beyaz kısmı ise kalorisinin çok az olmasından çok, protein açısından yüksektir ve kas gelişimi için faydalıdır.

 

Pankek yemeyi seviyorsanız ama diyet yüzünden yiyemiyorsanız, bir daha düşünün. Çünkü bu pankek hem çok lezzetli hem de kalorisi açısından gayet düşük. Aynı zamanda içinde un yok ve diyete uygun.
Sadece iki yumurtayı çırpın, bir muz ezin ve bana kalırsa kıvama göre biraz da yulaf ezmesi ekleyip küçük küçük pişirin. Mükemmel oluyor.
Sonra yanında istediğiniz herhangi bir meyveyle tüketebilirsiniz.

 

Bu da başka bir pankek tarifi, tarçınlı! Fakat bunun tarifi biraz daha farklı.
Üç yumurtanın beyaz kısmının karışımı,
Bir tatlı kaşığı hindistan cevizi unu (siz buna tam buğday unu da yapabilirsiniz).
Yabancılar buna bir tür tatlandırıcı koyuyor, adı da Stevia. Fakat biz bunu es geçebilir ve dilediğimizce tarçın ekleyebiliriz.
Protein açısından daha güçlü olmasını isterseniz yine bir dilim kadar avakadoyla tüketebilirsiniz.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top