Menu

Mısır Özü Yağının Sağlığa Faydaları

Amerika’da mısır yağına “Golden West” batıdaki altında da denir. Onlara göre mevcut tüm bitkisel yağların içinde en yararlısı mısır yağıdır.

Mısır yağı, ayıklanmış ve yıkanmış mısır tohumundan elde edilir. Tohumlar C 30-40 ° C’ye ısıtılır, yağ çıkarımı, ezicilerle ve çözücü solüsyonlarla yapılır. Ezilmiş mısıra hekzan veya izo-hekzan uygulanır ve bu uygulamalarla mısırın içerindeki yağın yaklaşık %95’i çıkarılır. Daha sonra rafine etme işlemiyle yağın tamamı elde edilir.Elde edilen ürün, güzel, soluk sarı bir renge sahiptir. Yüksek kaliteli yağ şeffaf olmalı ve çok az veya hiç koku olmaması gerekir. Mısır yağının günlük beslenmede önemi çoktur. Enerji kaynağıdır, sindirilme oranı yüksektir ve gerekli yağ asitlerini ve E vitamini içerir. Doymamış yağ içeriği kandaki kolesterolü ve kan basıncını dengelemede yardımcıdır.
Mısır yağının önemli avantajlarından biri de ayçiçeği veya zeytin yağına göre iki kat E vitamini ile zenginleştirilmiş olmasıdır. Kas güçsüzlüğü ve yorgunluğu önlemek için, özellikle cinsel bezleri, tiroid, adrenal, hipofiz ve benzeri .Ayrıca, mısır yağı – Bu nedenle ürün endokrin sistemin normalleşmesi ile baş edebiliyor.

Küçük miktarlarda mısır yağı düzenli tüketimi kan pıhtılaşması riskini azaltır ve aynı zamanda antimutajen özelliklere sahiptir – çeşitli kimyasallara maruz neden olabilir değişim süreçlerinden ve iyonize radyasyon cihazından hücrelerin genetiğini korur.

Mısır yağı oluşan çoklu doymamış yağ asitleri, vücut enfeksiyonlarla mücadele ve zararlı kolesterolü çıkarmak daha kolay olur yapma, bağışıklık sistemini güçlendirmek için yardımcı olur. Buna ek olarak, mısır yağı vitamin K3 A, PP, B1, B2 ve zenginleştirilmiş.

A vitamini barındırmasından dolayı, gözleri kuvvetlendirir, kan yapıcıdır. Mideyi düzene sokar ve gastrite iyi gelir. Kolesterolü düşürür, damar sertliğini önler.

Mısır, lif yönünden zengin bir besindir. Bol lif, sindirim sisteminin çalışmasında çok önemli bir yol izler ve kabızlığı önler. Koroner kalp hastalığı riskini azaltır. İçerdiği karbonhidrat ile enerji verir.

Kiloyla mücadelede sıklıkla mısır yağı kullanın. Yağ haşlanmış sebze, kızartma tavuk ve salata taze salatalar için idealdir.

Mısır yağı diyet özelliklerine ek olarak tüm vücut üzerinde farklı ve daha genel yararlı etkileri olduğunu, bu nedenle kullanılması tavsiye edilir sadece kilo vermek isteyen, sadece sağlıklı ve sağlıklı yemek yemek isteyenler için.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top