Menu

Meyveli Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Günlük hayat ne kadar yoğun öyle değil mi? İş, ev, faturalar, eşiniz, çocuklarınız ve her an doğabilecek problemler arasında bir saniyeliğine bile rahat bir  nefes almak zordur. Bütün bu stres ve gerginlik ise yüzünüzde kırışıklık, lekeler ve solukluk olarak belirir.

Güzellik merkezine gidecek vaktiniz olmadığı ve en iyi kremleri pahalı olduklarından satın alamadığınız gerçeğiyle karşılaştığınızda, muhtemelen bu  konuda ne yapabileceğiniz konusunda endişeleniyorsunuz. Endişelenmeyin! Çözüm avucunuzun içinde. Evinizdeki malzemeleri kullanarak cildinizi canlandırabilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz

Bu makalemizde yazın kolaylıkla bulabileceğiniz meyvelerden tamamen doğal olan cilt bakım maskelerini nasıl yapabileceğinizi ve nasıl uygulayabileceğinizi bulabilirsiniz.

 

Normal Ciltler İçin Doğal Yüz Maskesi

Gerekli Malzemeler : 1 Dilim Kavun, 1 Kaşık Süt ve 1 Kaşık Bal

Hazırlanışı : Bir dilim kavunu bir kasenin içerisinde ezdikten sonra üzerine bir tatlı kaşığı bal ve süt ekleyerek yirmi dakika kadar buzdolabında bekletin.

Uygulanışı : Dolapta bekletmiş olduğunuz karışımı göz ve etrafı dışında yüzünüze ve boynunuza iyice yayarak uygulayın ve bu şekilde yarım saat bekleyin. Ardından cildinizi yıkayın ve iyice durulayın.

kuru-ciltler-icin-meyve-maskesi

Kuru Ciltler İçin Doğal Yüz Maskesi

Gerekli Malzemeler : 3 Kaşık Hakiki Zeytinyağı, 1 Adet Yumurtanın Sarısı, 10 Damla Limon Suyu

Hazırlanışı : İlk olarak bir yumurtanın sarısını çıkartın ve kasenin içerisinde kırın ardından üzerine zeytinyağı ve limonu yavaş yavaşa ilave edin. Tüm bu karışım krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırın.

Uygulanışı : Hazırlamış olduğunuz karışımı göz ve etrafı dışında yüzünüze ve boynunuza iyice yayarak uygulayın ve bu şekilde yarım saat bekleyin. Ardından cildinizi ılık su ile yıkayın ve iyice durulayın.

 

 

Gerekli Malzemeler : 1 Tane Elma, 2 Kaşık Yoğurt, 1 Kaşık Bal

Hazırlanışı : İlk olarak 1 tane elmayı iyice rendeleyin ve bir kasenin içerisine boşaltın. Daha sonrasında üzerine 2 kaşık yoğurt ve 1 kaşık balı ekleyerek krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırın.

Uygulanışı : Hazırlamış olduğunuz karışımı göz ve etrafı dışında yüzünüze ve boynunuza iyice yayarak uygulayın ve bu şekilde yirmi dakika kadar bekleyin. Ardından cildinizi ılık su ile yıkayın ve iyice durulayın.

meyve-maskesi-nasil-yapilir

El Bakımı İçin Doğal Losyon

Gerekli Malzemeler : 2 Kaşık Domates Suyu, 1 Kaşık Gliserin, 1 Kaşık Tuz

Hazırlanışı : İlk olarak 2 kaşık domates suyu ile 1 tatlı kaşığı gliserini bir kasenin içerisinde iyice karıştırın. Ardından bu karışımın içerisine tuz ilave ederek tekrar karıştırın.

Uygulanışı : Hazırlamış olduğunuz bu karışımı ellerinizi yıkar gibi ovalayarak iki elinize birden sürün. Daha sonra beş dakika hiçbir yere dokunmadan bekleyin ve ardından ılık suyla ellerinizi temizleyerek iyice durulayın. Bu doğal losyonu haftada bir kere uygulamanız yaz aylarına girerken ellerinizde meydana gelmiş çatlakların giderilmesinde ve ellerinizin daha yumuşak olmasında yeterli olucaktır.

 

Saç Bakımı İçin Doğal Güçlendirici Maske

Gerekli Malzemeler : 1 Çay Bardağı Hakiki Zeytinyağı, 1 Kaşık Badem Yağı, 1 Tane Yumurtanın Sarısı

Hazırlanışı : İlk olarak bir yumurtanın sarısını çıkartın ve kasenin içerisinde kırarak içerisine 1 çay bardağı zeytinyağı ilave ederek çırpın. Ardından oluşturmuş olduğunuz karışımın içerisine bir tatlı kaşığı badem yağını ekleyerek tekrar karıştırın.

Uygulanışı : İlk olarak saçlarınızı yıkayın ve havluyla kurulayın. Nemlendirmiş olduğunuz saçlarınıza hazırlamış olduğunuz güçlendirici bakım karışımını iyice yedirin ve saçlarınızı bir streç film ile kapatın. Bu şekilde yaklaşık yarım saat bekledikten sonra saçınızı tekrardan yıkayın ve durulayarak bakımınızı bitirin.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top