Menu

Kına ile ayak mantarından kurtulun

Ayak mantarı yürümenizde zorluk çekmenize sebep olabilir. Kaşıntılara neden olarak sizi rahatsız edebilir. Kına ile ayak mantarından bir ayda kurtulabilirsiniz.

Ayakta kuruma ve kızarma gibi belirtiler varsa kına sizi bu sorundan kurtaracak. Erkeklerde daha çok görülen ayak mantarı bir deri hastalığıdır. Mikrop kapmasıyla beraber ayakta koku oluşumuna neden olabilir.

Ayak mantarı hiçbir şekilde kendiliğinden geçmez. Tedavisi basit ancak inatçı bir hastalıktır. Mantar ayakta kuruma, kızarma, kepeklenme gibi belirtilerle ortaya çıkar. Aynı ayakkabıyı giyinmek çorap değiştirmemek ve nemli ortam da bulunmak mantarın oluşmasına neden olur.

Kına ile ayak mantarından nasıl kurtulacaksınız?

Kına cilt için çok faydalıdır. Soyulmuş bölgelere olsun yanıklara ve kızarık bölgelere çok iyi gelir. Mantarın oluşmaması için yünlü çorapları tercih edin.

5 tatlı kaşığı toz kınayı 1 litre suyun içine dökün ve iyice kaynatın. Fokurdadıktan sonra ılıması için bekleyin ve daha sonra mantarlı bölgeyi hazırlamış olduğunuz kınalı su ile yıkayın. Bu uygulamayı en az bir ay tekrar etmeniz gerekiyor. Kına ile tedavi ettiğinizde mantarlı bölgenin mümkün olduğunca hava almasını sağlayın.

1 ay sonra kınanın mantarlı bölgeye ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top