Menu

Kahkül Saç Modelleri 2016

2016 saç modası şekillenmeye başlamasıyla birlikte kahkül saç modelleri tekrar gün yüzüne çıkmaya başladı. Her kadının hayatının belli dönemlerinde muhakkak kullandığı saç modellerindendir kahkül saç kesimi. Bu yazımızda 2016 popüler kahkül modellerini neler? Kahkül saçta nelere dikkat etmeliyiz? Kahkül kullanan ünlüler kimler?  Bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

Yazımıza başlarken kahkül deyince dizilerde öksüz ve yetim çocukların saç stili aklınıza gelebilir. Küçüklüğümüzde annelerimizde bizim saçlarımızı çoğu zaman böyle kestirirdi. 2016 yılıyla birlikte kahkül saçlar oldukça moda. Aklınızdaki kesimlerin dışında özellikle yandan gözünüzün içine girecek kadar bırakılan modeller oldukça popüler.

Klasik kuaför tekniğinde geniş alına sahip bayanlar için tavsiye edilen bu kesim 2016 yılıyla birlikte her yüz tipi için kullanılabilir durumda. Ünlüler de bu modeli oldukça sıklıkla kullanmaktadırlar. Bir çok ünlü saçları kısa kestirip yan kahkülleri tercih etmekte. Kısa kahküller klasik bir tarz oluştursa da uzun kahkülleri tek taraflı veya çift taraflı kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullanmanız durumunda doğal bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Bu sene birçok yazımızda da belirttiğimiz gibi doğallık saç şekillerinde de ön planda. Foto galerimizi inceleyerek 2016 yılı popüler kahkül modelleri hakkında daha fazla fikre sahip olabilirsiniz.

Kahkül Kullanırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Saçlarınızı kahkül şeklinde kestirmek isterseniz bu kesimi iyi bir kuaförde kestirmenizi tavsiye ederiz. Biraz kötü bir kesim istenmeyen kötü sonuçlar doğurabilir. Bu kesimde saçlarınızı ayda bir kestirmeyi göze almanız gerekir. Saçlarınız uzadıkça istediğiniz modeli elde edemeyebilirsiniz. Yağlı saçlara sahip bayanlar saç modelini kullanırken alınlarını kontrol etmeyi unutmamalılar.  Bu model saçta saçlarınıza şekil vermeye yetişemezseniz saçlarınızı toplayın.  Kahkülünüzü de tarzınıza göre düzenlerseniz şık bir modele sahip olabilirsiniz. Daha fazla uzatmadan 2016 için kahkül saç modelini şık ve trend olmak isteyen bayanlara tavsiye ederiz.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top