Menu

Kadınlar İçin Çekici Olmanın Yolları

Cilt bakımı başta olmak üzere, saç bakımı, vücut bakımı ve el ayak bakımı ihmal edilmeden yapıldığında makyajsız çekici olmak hiçte zor değil. Doğal yollardan yardım alarak çekici olmak kişiyi maddi açıdan rahatlatırken, kişinin psikolojisinin ve enerjisinin de artmasını sağlar.
Çekici olmayı her bayan ister. Çekici olmak zaman zaman bayanlar için önemlidir ama aslında olan hergün çekici olabilmektir. Bunun için bazı püf noktaları bulunmaktadır. Her aynaya baktığınızda kendinize olan özgüveni hissetmek istemez misiniz? Bugün sizlere çok basit yollarla çekici olmanın püf noktalarından bahsedeceğiz.
Parfüm Kokunuzu Belirleyin
Kendinize en uygun parfümü bulun ve kokunuzu belirleyin. Çevrenizdekiler sizi kokunuzdan hatırlasınlar.
Saçlarınıza Özen Gösterin
Saçlarınızın her daim bakımlı olması sizi her zaman şık gösterir. Bir bayanın en güzel aksesuarı ne deseler hiç şüphesiz saçları cevabı verilir.
Kırmızı Ruj
Dikkat çekmenin en önemli yollarından bir tanesi de ruj kullanımıdır. Kırmızı ruj ise rujlar arasında en fazla dikkat çekendir. Ten renginize uygun bir kırmızı tonunu seçerek, üzerinizdeki diğer kıyafetlerle uyumlu kombinleyebileceğiniz kırmızı ruju bir araya getirdiğinizde çevrenizdeki tüm gözler size dönecektir.
Çok Fazla Dekolte Tercihi Yapmayın
Dekolteyi abartmak sizi çekici olmaktan uzaklaştırabilir. Bir kadının gizemli olması her daim daha çekici gözükmesini sağlar.
Gülümseme
Bir bayanın erkekleri etkilemesinin en önemli yollarından bir tanesi de gülümsemesidir.
Topuklu Ayakkabılar Giymek
Hemen hemen her giyim türüyle kombin olabilen topuklu ayakkabılar başlı başına dikkat çekici bir öğedir. Dikkat çekmenin dışında boyunuzu daha uzun gösterecek ve aynı zamanda daha zarif görüneceksiniz. Saydıklarımız arasında en önemli parçalardan bir tanesi de topuklu ayakkabılardır. Günlük yaşantınızda topuklu ayakkabıları tercih ettiğinizde bu ayakkabılar ile aranızı iyi yapmalı ve kendinizi topuklulara alıştırmanızı öneririz. Herkes bilir ki topuklu ayakkabılar ile yürümek o kadarda kolay değildir.
Dantelli Elbiseler
Dantelli elbise modelleri diğer elbiselerden bir adım öndedir. Bir bayanın zerafetini ortaya çıkaracak olan dantelli elbiseler ile çekici görüneceksiniz.
Dumanlı Göz Makyajı
Bir kadının gözleri çok şey ifade eder. Dumanlı göz makyajı ile bakışlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Çekici Hissetmek için Yapılması Gerekenler

Çekici olmak için yukarıdaki yöntemleri denediniz şimdi sırada bu çekciğilinizi hissetme ve gösterme zamanı. Aşağıdaki taktiklerle daha çekici görüneceksiniz.

 

Çekici Görünmek için Bakımlı Kaş Ve Kirpikleriniz Olmalı: Güzel görünmek için bir kaşlarınızı sürekli temizlemeniz gerekir iki kirpiklerin gür ve bakımlı görünmesi gerekir. Uzun ve dolgun kirpikler her zaman gözlerin güzel görünmesini sağlar. Güzel kaşlar ve bakımlı kirpikler ile çekici bakışlara sahip olabilir makyajsız da dikkat çekebilirsiniz.

Çekici Görünmek İçin Çaba Sarf Edin: Kendinizi daha çekici hissetmek istiyorsanız bunun için öncelik dış görünüşünüze güveniniz tam olmalı. Görüntünüzden hoşlanmıyorsanız değiştirme yollarına gidin, kuaföre gidin, makyaj yapın ve hoş kokular satın alın. Kıyafetlerinizin üzerinize oturmasına özen gösterin, seçtiğiniz koku sizi anlatsın, saçlarınızı ten renginize uygun şekilde kestirin ve boyatın. Görüntünüzün değişmesi ile kendiniz daha iyi hissedeceksiniz.

Spontane Olmaya Çalışın: Afrodizyak etkisi gösteren spontane olmak anı yaşamınızı sağlayarak daha çekici, daha eğlenceli ve daha mutlu olmanızı tetikler. Son dakika bir yerlere kaçış planları hazırlayın.

Her Zaman Doğal Olun: Arada sırada makyaj yapmayarak kendi ışığınızı yansıtın, saçlarınızı dağıtın ve özgürlüğün keyfini çıkarın.

Küçük Değişiklikler Sizi Çekici Kılar: Her zaman olduğunuzdan farklı şekiller yapın. Saçlarınızı toplayın veya gözlük kullanın. Farklı bir kokuda parfüm sıkarak da değişikliği hissedebilirsiniz.

Rol Yapın: Kendinizi sevdiğiniz bir ünlünün yerine koyun ve aynen onun davranması gerektiği gibi davranın. Özgüveniniz yerine geldikçe kendinizi daha çekici hissedeceksiniz.

Evde Rahatlık: Evde de kendinizi rahat hissetmeniz önemli ama sabah kalktıktan akşam yatana kadar pijamalarla durmak tamamı ile yanlış. Sabah kalkın ve her daim dışarıya çıkacakmış gibi hazır olun.

Dans Edin: Hareketli bir parça açın ve içinizden geldiği gibi dans etmeye başlayın. Mutluluk hormonunuz devreye girdikçe kendinizi daha huzurlu ve çekici hissedeceksiniz. Tüm vücudun hareket halinde olması kalori harcamanıza da destek sağlayacak.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top