Menu

Greyfurt kürü ile yağlarla savaşın

Kadınların kâbusu haline gelen yağları eritmek biraz zaman alan yorucu bir işlemdir. Ancak greyfurt lifli bir meyve olduğu için metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur.

Kış aylarında oldukça tercih edilen greyfurtun faydaları saymakla bitmiyor. 1 adet greyfurt 50 kalori içerir ve C vitamini yönünden de zengindir. İçinde bulunan lycopene maddesi başta prostat kanseri olmakla birlikte kanser türleriyle savaştığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Greyfurt sağlık açısından faydalı ve zayıflamada da önemli bir rol oynamaktadır. 10 hafta boyunca düzenli olarak üç öğün greyfurt tükettiğinizde ve beslenmenizde hiçbir değişiklilik yapmadığınız halde 3 ile 5 kilo verebilirsiniz.

Zayıflamanıza faydalı olacak greyfurt kürüne bir göz atın;

1 çay kaşığı tarçın, 1 adet limon, 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı toz zencefil, 2 adet greyfurt ile yapacağınız karışım sizi forma sokacaktır.

Limonu kabuğunu soymadan meyve sıkacağından geçirin. Sıkılmış greyfurt ile limonu birleştirin. Diğer malzemeleri de ilave ederek karışımınızı tamamlayın. Yemekten yarım saat önce bekletme yapmadan içiniz. Bu karışımı sabah ve akşam tüketmeniz yeterli olacaktır. Limon kabuklarını kürün içine katmamızın amacı sindirim sistemini düzenleyici özelliği bulunmaktadır ve kabızlığı ortadan kaldırır.

Greyfurt kürü ilaçların etkisini azaltıp zehirlenmeye yol açabilme ihtimali olduğundan dolayı ilaç kullananların bu kürü kullanmalarını önermiyoruz.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top