Menu

Göz Kalemi Kullanmanın İncelikleri

Kirpiklerinize derinlik kazandırarak gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaran, küçük gözlerinizi daha belirgin ve iri gösteren makyajın en temel unsurlarından olan göz kalemi uygulamasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli unsurlar vardır. Bunlardan ilki göz kaleminizle kirpik diplerinize çektiğiniz ilk çizginin mümkün olduğu kadar ince olmasıdır. Bu çizgiyi çekerken oluşan hatalarda ise iz bırakmadan bu hataları gidermek oldukça önemlidir.

Kusursuz olduğundan emin olduğunuzda, çizginin üzerinden, gözün iç kısmından dışına doğru, kirpiğe olabildiğince yakın bir şekilde bir kat daha geçerek çizgiyi iyice belirginleştirebilirsiniz. Bununla birlikte kozmetik sektörünün gelişmesiyle artık renk tercihi konusunda oldukça fazla seçeneğiniz var. Artık piyasada gri, yeşil, pembe, mavi gibi birçok renk çeşidi olan göz kalemlerinizi ten renginize veya istediğiniz kombine göre seçebilirsiniz ya da renklerin gizemini kullanarak yeşil göz kaleminizle çekici bakışlarınızı ortaya çıkarabilirken; açık mavi ve beyaz ile daha iri gözlere sahip olabilirsiniz.

Her bayanın mutlaka sahip olduğu, göz kaleminin vazgeçilmez rengi siyah ise özellikle esmer bayanlar için idealdir. Siyah kaleminizle daha yumuşak bir etki yaratmak, daha buğulu ve çekici gözlere sahip olmak istiyorsanız göz kaleminizle kirpik diplerine yaptığınız çizgiyi parmağınızla ya da bir çubuk yardımıyla dağıtabilirsiniz.

Göz kaleminizi kullanırken ise yapılmaması gereken noktalar; çizgi ile kirpik arasında boşluk olmaması, çizginin göz kuyruğunda sona ermesi ve kalemin gözün köşesine kadar asla uzatılmamasıdır. Bunun yanında eğer gözleriniz küçük veya birbirine yakınsa, göz kaleminizi kalın bir çizgi yerine çok ince bir çizgi şeklinde uygulamalısınız. Son olarak eğer göz farınızı göz kalemi yerine kullanacaksanız fırçanızı doğru bir şekilde seçmeniz ve abartıdan kaçınmalısınız.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top