Menu

Evde Bitkiler ile Selülit Tedavisi

Yaz yaklaştıkça birçok kadının başına bela olan selülitlerden kurtulmak için sizlere bitki çayı mucizesini sunacağız. Önereceğimiz bu bitki çayı selülitleri gidererek kâbus haline gelen selülitlerinizi yok edecektir. Bildiğimiz üzere birçok kadının ortak problemi olan selülitlerin giderilmesi için yapılan spor, yürüyüş vb. aktivitelerin ne yazık ki istenilen sonuçları vermediği gerçeği genel olarak belirtilen bir durumdur. Selülitlerini giderecek bitkisel çayı sizlerle paylaşıyoruz.

Selülit İçin Bitkisel Çözüm

Selülit gideren çayın tarifi için gereken malzeme aşağıdaki gibidir:

  • Kuşburnu
  • Funda Yaprağı
  • Biberiye
  • Sinameki
  • Anason
  • Rezene
  • Papatya

Yukarıda vermiş olduğumuz malzemelerin hepsini bir kap içerisine koyuyoruz. Sonrasında her sabah bu karışımdan bir tutam alarak yarım litre kaynattığımız su içerisine ilave ediyoruz ve 15 dakika kadar demlenene kadar bekliyoruz. Süre bitiminde hazırlamış olduğumuz selülit giderici çayımızı süzüyoruz ve içmeye hazır bir duruma getiriyoruz.

Selülit giderici çayın faydalarını sıralamamız gerekirse; En önemli etkisi bildiğimiz üzere selülitleri gidermesidir. 2 hafta boyunca kullanacağımız bu bitkisel çay süreç bitiminde gözle görülür derecede faydalarının olduğuna şahit olacaksınız. Bu çay ile birlikte bir tane de ananas tüketmeniz halinde ananas içeresinde bulunan yağ yakıcı etki ile selülitlerinizin daha çabuk yok olmasına büyük faydası ve yardımı olacaktır.

Karışımın içerisinde bulunan diğer bitkilerin faydalarını sıralamamız gerekirse de; İçerikte bulunan papatya çayının yumuşatıcı bir etkisi vardır. Rezene ise ağrı ve sancılarınızı giderecek özelliklere sahiptir. Anason, midenizde oluşan gazın giderilmesini sağlar. Sinameki bitkisinin faydalarının arasında ise en etkili olanı bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamasıdır. Biberiye, vücudumuzda bulunan yağları yakıp yok eden sağlam bir etkisi vardır. Funda yaprağı ise vücutta bulunan suyun atılmasının yanı sıra vücutta ki ödemi de yok eden bir özelliğe sahiptir. Kuşburnunun da kanı sulandıran bir özelliği bulunmaktadır.

Son olarak yazımızın başında belirttiğimiz gibi bayanlarımızın en büyük sorunları arasında selülit yer almaktadır. Selülitten kurtulmak için doktorlar bin bir türlü tedaviler uygularlar. Doğal bir çözüm arayanlar için evde hazırlayabileceğiniz en ideal bitki çayı karışımı yukarıda verdiğimiz içeriktir.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top