Menu

En Hızlı Uygulayabileceğiniz Güzellik Hileleri

Ciltte Oluşan Kırışıklıklar ve Lekeler İçin Pratik Maske

Kap içerisine bir yumurtanın ayrım yaparak akını çıkarıp ekleyin ve üzerine bir iki damla kadar limon suyunu ilave edin. Çıkan karışımı uygulayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Yumurta akı ciltteki kırışıklığı giderir, limonda lekelerin yok olmasında büyük rol oynar.

Gözlerdeki şişliği önlemenin en hızlı yolu

Bir paket dondurulmuş sebzeyi ince bir beze sarın ve bunu 10 dakika boyunca gözlerinizin üzerinde tutun. Akşam aldığınız alkol ya da yediğiniz tuzlu yiyecekler gözlerinizin etrafında sıvı tutulumuna neden olabilir. Soğuk paket gözlerinizin altındaki kan dolaşımını hızlandıracak ve sıvının azalmasını sağlayacaktır. Neden sebze sorusunun cevabı ise sebzelerin yüz hatlarını daha fazla çevrelemesidir. Fasulye ya da mısır bu iş için en idealleridir.

Papatyanın içinde iltihap sökücü maddeler bulunduğu için soğuk papatya çayıyla ıslatılmış yumuşak bir bez de aynı etkiyi yakalamanızı sağlayabilir.

Parlak ve Beyaz Dişler İçin

Bir miktar pamuğu oksijenli suya batırıp hafif sıktıktan sonra bu pamukla dişlerinizi güzelce ovalayarak temizleyin. Dişlerinizde beyazlama ve parlaklık oluştuğunu göreceksiniz. Dişleri hassas olan ve sigara içen kişilerin yapması gereken ise sulu elma sirkesi ile her sabah gargara yapın ve ardından dişlerinizi fırçalayın.

Bunun yanı sıra elma ve çilek tüketiminin de dişlere büyük faydaları vardır.  Beyazlatıcı özellikleri de vardır. Fakat önemli bir ayrıntıyı atlamamız gerekiyor her ne kadar faydalı besinler olsa da yapıları gereği asit içerdiklerinden bu meyveleri tükettikten hemen sonra ağzımızı su ile çalkalamamız gerekmektedir.

Dolgun Dudaklar İçin

Dudaklarınıza vicks sürün, vicks dudaklarınızda gözle görülür derecede dolgunlaştırma sağlayacaktır.

Dudakların Kuruması ve Çatlamasını Önlemek İçin

Pratik, kısa ve öz çözüm; vazelin kullanın. Vazelin dudaklarınızın kurumasını da çatlamasını da önleyecektir.

Cilt Lekeleri ve Sivilce İçin

Cilt lekelerini ve sivilceleri yok etmek için 4 bardak suyun içine 3 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek kısık ateşte kaynatın. Başınızın üstüne bir havlu alın ve yüzünüzü tutun. Akabinde %50’si sulandırılmış sirkeyle yüzünüzü temizleyin ardından durulayın yüzünüzü. Bu uygulamayı haftada en az 2 defa yapın.

Daha Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin

demet maydanozu kaynar su içerisine alarak 15 dakika demlemeye alın. Demleme işlemi bittikten sonra süzün ve saçlarınıza uygulayın. 5 dakika kadar bekledikten sonra durulayın. Birkaç defa bu işlemi yaptıktan sonra aradaki farkı göreceksiniz.

Ojeyi kurutmanın en hızlı yolu

Ellerinizi buz gibi suyun içine sokun. Soğuk su ojeyi dondurarak kurutur. Ojenizi sürdükten sonra iki dakika boyunca havayla kuruması için bekletin, sonra ellerinizi soğuk suya daldırın ve üç dakika bekleyin. Bu süre ojenin tamamen katılaşması için yeterli olacaktır.

Diğer bir seçenek, ojelerinizin katmanları arasında saç kurutma makinenizi soğuk havaya ayarlayıp tırnaklarınıza uygulayın. Böylece diğer katmana geçmek için uzun süre beklememiş olursunuz.

Kopuk bir tırnağı onarmanın en hızlı yolu

Tırnağınıza çay poşetleriyle yama yapın. Tırnaklar birçok sebepten dolayı kopabilirler; zayıftırlar, yumuşaktırlar ya da uzun süre suda kalmıştırlar ki bu onların daha da yumuşamasına neden olur.

Sebebi ne olursa olsun, tırnağınız koptuğunda uzamasını beklemek zorunda değilsiniz. Çay poşetinden kopuğu tamamen kapatacak büyüklükte bir parça kesin. Bu parçaya bir damla tırnak tutkalı sürün ve parçayı kopuk olan bölgeye yapıştırın. Biraz kuruduktan sonra, iyice düzelip tırnağınızın şeklini alması için bastırın. Daha sonra da tırnaklarınıza 2 kat oje sürün.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top