Menu

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Cilt lekeleri koyu renkleri ile cilt yüzeyinde kötü bir görünüme neden olur. Pürüzsüz bir cildin en büyük düşmanlarından olan bu lekeler, sizin de canınızı fena halde sıkıyordur. Aslında yapmamız gerekenleri yapıp düzenli cilt bakımımızı aksatmadıkça bu lekeler yanımıza bile yaklaşamayacaktır. İyi güzel de ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, ne yaptıysam geçmedi bu lekeler dediğimiz duyar gibiyim. Öncelikle sevgili hanımlar lekelere savaş açmaya hazır olalım. Silahımız da mucizevî ürün olan evlerimizde bulunan elma sirkesi. Yanlış duymadınız evet elma sirkesi içerdiği asidik özelliği ve Ph değeri ile ciltteki lekeler için bulunmaz bir ürün. Hem de masrafsız ve korkmadan uygulayabilirsiniz. Cildinize herhangi bir zararı olmayacaktır. Ama tabii elma sirkesine karşı herhangi bir alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

Size bugün cilt bakımı ve güzellik denince hemen akla gelen değerli Suna Dumankaya’nın elma sirkesi tarifini vereceğim. Siz de lekelerle savaşmaya başlayacaksınız.
Nasıl uygulanmalı
Elma sirkesi yoğun asit içerdiğinden su ile kullanılmalıdır. Yarı yarıya su ve elma sirkesi sizin için kullanışlı olacaktır. Karıştırıp bir pamuk yardımı ile cildinize uygulayın. Kuru bir cildiniz var ise sonrasında bal veya krem ile cildi nemlendirin. Ayrıca haftada iki kez bu karışımı kullanın.

Kesinlikle gece uygulanmalıdır. Ciltte soyulma ve lekeleri çıkarma etkisi olduğundan ve güneş ışınları cilde zarar verebileceğinden mutlaka geceleyin kullanın.

Değerli hanımlar hala inatçı cilt lekeleriniz var ise peeling uygulaması da yapın. Eğer buna rağmen geçmezse mutlaka bir dermatologa gidin. Zira inatçı cilt lekeleri birçok hastalığın habercisi olabileceği gibi güneş yanıklarına da dönüşebilir.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top