Menu

Bel Ağrılarına Son

Bu terapiyi uygulayanlar özel bir alet yardımıyla her gün bir kaç dakika baş aşağı durarak farkındalık artırmaya ve hayatı tersine akıtmaya çalışıyor.

Ters durarak duruşunuzu düzeltıp yaşlanmayı geçiktirebileceğinizi söylesek ne düşünürdünüz.

Her geçen gün enterasan bir terapiyle daha karşılaşıyoruz. “İnversiyon” “baş aşağı duruş” terapisinin tarihi M:Ö 400’lere kadar uzanıyor yani aslında hiç yeni sayılmaz.İlk kez doktorluk mesleğinin duayeni Hipokrat tarafından ağrılardan kurtulmak için denemiş bu yöntem. Faydası ise “yerçekiminin vücutta meydana getirdiği olumsuz etkilerin önüne geçmek”olduğu söyleniyor. Evinize yerleştireceğiniz ya da bir merkezde faydalanabileceğiniz inversiyon aleti yardımıyla günde bir kaç dakika baş aşağı durarak, esneklik, dayanıklılık, dengeyi sağlama hatta burun tıkanıklığını açma konusunda fayda sağladığını söyleyen pek çok insan var.

Yerçekimiyle Yarışıyoruz

Normal duruş ile yaşamımıza devam ederken yer çekiminin bedenimizdeki “aşağıya doğru”olan baskısı daha hızlı yaşlanmamıza neden oluyor. Omurlar sürekli baskıyla sıkışıp kısalıyor, iç organlar sarkmaya başlıyor. Yerçekinin ters etkisi nedeniyle beyine giden kan azalıyor, damarlar tıkanarak zihinsel fonksiyonların işlemesi tehlikeye girebiliyor.

Çözüm Baş Aşağı Durmak mı ?

Sağlıklı yaşam merkezi yetkilileri, günde birkaç dakika baş aşağı durmanın omurgayı esnetip hizaya soktuğunu, yer çekiminin olumsuz etkisini azalttığını söylüyor. Ters duruşun omurga diskleri üzerindeki baskıyı azaltarak omurganın yeniden doğru şekillenmesini sağladığını söylüyor. Buna göre, organlar yerlerine yeniden oturuyor, kan akışı kısa süre için baş bölgesine doğru yöneiyor, böylece varisli damarlar üzerindeki baskı hafifliyor, beyine kan akışı hızlanıyor. Beyine ulaşan oksijen ve besin artışı ile de ihtiyaç duyduğumuz zihin açıklığı ortaya çıkıyor.

Ağrıları geçirdiği ve duruşu düzelttiği söylenen bu terapiyi denemeden önce doktorunuza danışmayı unutmayın.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top