Menu

Altın Maskesiyle Cildi Yenileyin

Altın maske: Altın maskesi altından yapılan jelatin veya folyo ile cilde uygulanan bir yöntemdir. Bayanların güzellik uğruna yapmadıkları yöntem kalmadı. Ciltlerini güzelleştirmek adına meyvelerden her türlü sebzeden faydalanırken şimdi de altın maddesi ile güzelleşme yöntemleri uygulanıyor.

Altın Maske Kullanımı

Günümüzün modern yapısında yer alan altın maske, bir dönemler geçmiş tarihlerde en zengin ve bir ülkeyi yöneten kişiler tarafından yapılmaktaydı. Altın maske tarihte Kleopatra’nın döneminden de izler taşındığı bilinmektedir. Bu nedenle cilt bakımı için önemli bir yapısı bulunmaktadır.

Altın maske doğal bir süreçtir ve cilt üzerinde birçok yararı, bakımı ve onarımı bulunmaktadır. Cildi arındırması başta olmak üzere, cilt üzerindeki birçok olumlu yapısı, cildin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Japonya’nın Osoko kentinde 24 ayarla yapılan altın maske, oldukça dikkat çekmiş ve kısa zaman içerisinde birçok coğrafya da yayılmıştır. Günümüzde ise pek çok insan altın maskeyi yüzleri için uygulamakta ve Türkiye’de de hızlı bir şekilde her geçen gün yaygınlaşmıştır.

altin-maskesi-nasil-kullanilir

Altın tedavisi gerçekten etkili mi?

Altın güçlü anti-inflamatuar, anti aging, anti-stress ve anti-bakteriel etkiye sahiptir. Toksin atımı ve kan akışını arttırıcı etkisi vardır. Merkezi sinir sistemi ve solunum sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır.

İsviçre’de yapılan çalışmalar doğrulamıştır ki metallerin bir kısmı deri tarafından emilir ve bütün vücudu etkiler ve uzun zamandır bilinir ki altın kemikler ve eklemler için çok etkili bir tedavidir. Altının kaslar da kuvvetlenme ve tonus üzerinde etkisi vardır ve kas uyarısı sağlar.

Hafızayı, konsantrasyonu arttırır. Stres ve depresyonu azaltır.  En büyük etkisi ise cilt üzerindedir.

Altın Maskenin Faydaları Nelerdir?

Altın maske genelde cildin beslenmesini, onarılmasını ve yapılanmasını sağlar. Cilt sorunlarının geneline etkilidir ve yüz bölgesinde istenilen bir verimi sağlamaktadır. Bu nedenle kullanımı oldukça yararlı  olan altın maskenin genel bir faydası bulunmaktadır.

 • Cildin genç görünmesine ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
 • Cilt aknelerine ve lekelerine oldukça iyi gelmektedir.
 • Yüzdeki çizgileri giderir ve cildin canlı görünmesini sağlar.
 • Yağlı ciltler için oldukça yararlıdır.
 • Sivilce, siyah nokta ve akneleri temizler,
 • Hyaluronik asit desteğini de sağlar.
 • Cildi yumuşatır ve C vitamini desteğini cilde kazandırır.
 • Cildin daha iyi bir görünümünü sağlarken, ölü hücrelerin aktive olmasında yardımcı olur.
 • Kırışıklıkların başlamasına engel olur,
 • Cildin nemini düzenler,
 • Çatlamaları ve kuru cilt problemlerinde oldukça yararlıdır.
 • Cildin formunun korunmasına ve soğuk havanın etkilerine karşı cildi dirençli yapmaktadır.

altin-maskesi-tarifi

Altın tedavisi nasıl yapılıyor?

Altın maske hazır olarak satın alabileceğiniz gibi evde kendinizde yapabilirsiniz. Hazır satın aldığınızda cildinizi temizleyip ölü tabakayı ciltten arındırınız. Daha sonra jel kıvamındaki altın maskeyi ıslatıp cildinize uygulayınız. Ortalama olarak 10 dakika ciltte bekletip çıkartılır.

Altın Maskesi Tarifi

 • Beyaz veya sarı altın tozu ( 1 çorba kaşığı )
 • Su ( alabildiği kadar )

Altın tozunu kaliteli kozmetik satan mağazalarda temin edebilirsiniz. 1 çorba kaşığı aldığınız altın tozuna krem kıvamına gelinceye kadar kaliteli su ekleyin ve boynunuz dahi tüm yüzünüze maske olarak uygulayın.

Ciltte kuruduktan sonra maskeyi elinizle kalıp halinde yavaşça çıkarınız. Ayda 1 kez altın maskesini cildinize uygulayabilirsiniz. Tabi ki bu birazda gelir seviyenizle mümkün bir durum.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top