Menu

2016 Metalik Makyaj Modelleri

Metalik modası bu senede olan gücüyle devam ediyor. Abiyelerden, elbiselere, büstiyerleden, tişörtlere metalik vurgu oldukça güçlü. Makyaj modelleri de bu trenden nasibini almış durumda.  Bunun yanı sıra ayakkabılar, aksesuarlar, çantalarda da metalik trend devam ediyor.  Bu yazımızda metalik makyajda trendler ve metelik makyaj nasıl yapılır? Sorularının cevabını birlikte arayacağız.

Çalışan bayanlar için makyaj çalıştıkları ortam gereği olmazsa olmazlardandır. Metalik makyaj hem kısa sürede yapılması hem de yılın moda makyaj modelleri arasında olduğu için tercih sebebi olacaktır. Bu sezon metalik renkleri günlük hayatımızda veya özel gecelerde tercih ederek şık ve trend bir görünüme kavuşabilirsiniz. Metalik renklerin günlük kıyafet tercihimiz de biraz iddialı olacağını düşünüyorsanız makyajınızda bu trendi kullanabilirsiniz.

Metalik makyajla gözleriniz daha parıltılı ve güzel gözükecektir. Açık renk göz rengine sahip bayanlar için gümüş grisi, koyu renk gözler için altın renk metalik makyajlar daha fazla tercih edilebilir. Bronz renk ise her durumda bizim için bir joker renk. Bronz rengi değişik zamanlarda alternatif olarak kullanabiliriz.

Metalik  Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajımıza başlamadan önce yüzümüzü makyaj için hazır hale getirmeliyiz. Temizlediğimiz cildimize isteğinize göre bb krem veya fondöten ile yüz bölgemizi göz altı kremler ile göz bölgemizi makyaja hazır hale getirelim.

Metalik makyaj için çok kısa vaktiniz varsa tercihiniz eyeniler olabilir. Likit eyeniri dikkatlice göz üstüne sürüp kalem ile göz çevremizi düzetebiliriz. Diğer yöntemimiz ise makyaj kalemiyle göz çevremizi dikkatlice belirgin hale getirdikten sonra metelik renklerdeki gümüş veya altın rengi farımızı uygulamak. Farımız pullu olduğu için biraz zahmetli uygulanacaktır. Bu sebeple fırça yerine elinizi kullanabilirsiniz. Yüzük parmağımız bunun için daha uygundur.

Farımızı dikkatlice uyguladıktan sonra temiz bir fırça ile farımızı düzeltip hem görüntüyü yumuşatıp hem de fazlalık olan farları toparlayacağız.

 

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top