Menu

2016 Işıltılı Saç Modelleri

2016 yılına ışıltılı bir saç modeliyle girmek istemez misiniz? 2016 moda trendleri moda haftalarıyla meraklılarıyla buluşurken saçlarda bu sene ışıltılı saç modelleri yine moda. Sanılanın aksine ışıltı sadece sarı saçlara uygulanan bir uygulama değil. Şu anda kullandığınız saç renginin aralarına bir bazen iki ton açık renk ile boyama yaparak zarif ve stil bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bu senenin moda saç renkleri kahverengi ve kumral tonlar. Özellikle bu tonlara ve sarı renge ışıltı attırarak 2016 saç modasına uygun bir tarza sahip olursunuz.

Evde ışıltı nasıl yapılır?

Ev ortamında kuaför gitmeden kendiniz de saçınıza ışıltı katabilirsiniz. Sizin için bazı yol gösterici örnekler hazırladık.

Bu senenin moda rengi kumral tonlarda bir saça sahipseniz, açık olmayan sarı renk bir tüp boya seçmeniz gerekir. Boyayı kullanıma hazırladıktan sonra ince balyajlar yaparak saçlarınızı 7-8 yerden ayırın. Bu tutamları uçlarına daha fazla yedirerek boyayıp alüminyum folyoya sarın. Bu şekilde 20 ila 40 dakika arası bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Sarı saçların kullanılan çok fazla tonu olduğu için bu renkte genel kurallarımızı uygulayın. Kullandığınız saç renk tonunu öğrenip bir ton açık veya koyu renk uygulayabilirsiniz.

Saçlarınız çikolatalı kahve, koyu kumral ve kestane renklerinde ise size tavsiyemiz bal köpüğü tonlarını seçebilirsiniz.

Gelelim ışıltı için en tehlikeli renk olan siyaha. Ten renginiz saçınız gibi koyuysa ışıltı size yakışmayabilir. Ten renginiz biraz açıksa kızıl kahve veya koyu karamel sizin için iyi bir tercih olabilir.

Editörlerimizin derlediği ışıltılı saç modelleri galerimize  göz atarak kendiniz için uygun bir modeli seçebilirsiniz.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top