Menu

2016 Işıltılı Makyaj Modelleri

Makyajınıza Işıltı Katın

Moda haftalarını geride bıraktığımız şu günlerde 2016 Makyaj Modelleri arasında öne çıkan Işıltılı Makyaj Modellerini sizler için inceledik. Bu makalemizde Işıltılı Makyaj Modelleri Neler? Işıltılı Makyaj Nasıl Yapılır? Sorularının cevabını birlikte bulmaya çalışacağız.

Işıltı Makyaj deyince aklınıza yüzünüzü disko topu haline getirip yüzünüzdeki her bölgeyi parlak hale getirmeyi düşünmeyin. Işıltılı Makyajın püf noktası  istediğiniz bir bölgeyi öne çıkarmak için yüzünüzün diğer bölgelerini sade bırakıp o bölgeye ışıltılı ürününüzü uygulamaktır. Yazımızın devamında ışıltılı makyaj nasıl yapılır  tekniklerini  açıklamayalım.

Işıltılı Makyaj Nasıl Yapılır

Işıltılı Makyajda hedef bölgeniz genellikle gözleriniz olmalı. Işıltılı makyajda cildinizin daha doğal durması için aydınlatıcılar göz makyajı içinse ışıltılı eyelinerler kullanılmaktadır. Bu konuda temel hata far kullanımından kaynaklanmaktadır. Adım adım ışıltılı makyaj nasıl yapılır inceleyelim.

Cildinizi makyaj için hazırladığınız normal aşamaları bu makyaj içinde uyguluyoruz. Bol su ile yıkadığımız yüzümüzü nemlendirici bir kremle nemlendiriyoruz. Sonrasında doğal görünümlü bir fondöteni  uyguluyoruz. Sonrasında çok az miktarda likit aydınlatıcıyı cildimize uyguluyoruz.

Püf Noktası: Yukarıdaki aşamalar yerine BB Kremle cildinizi makyaja hazır hale getirebilirsiniz.

Cildinizi hazırladıktan sonra üst kirpiklerinize ince bir şekilde istediğiniz renk eyeliner ile çizgi çekiyoruz. Çektiğiniz çizginin doğal olmasına dikkat edelim.

Aynı eyelineri alt kirpiklerinize de doğallığı bozmadan uygulayın.

Şimdi sıra geldi en temel noktaya bu aşamada farınızı uygulayacağız. Çok abartılı farlar biraz iddialı olabilir. Bu sene simli altın renk far oldukça moda. Bu noktadaki far tercihiniz özellikle aynı renk ojelerinizle oldukça uyumlu bir görüntü oluşturuyor.

Far sürerken daha önce sürdüğünüz eyelinerin üzerinde fazla bozmadan geçerseniz daha hoş bir görüntüye sahip olursunuz.

Son adımda tercihen pembe veya açık renklerdeki rujumuzla makyajımızı tamamlıyoruz.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top