Menu

2016 Gelin Makyajı

Bir bakmışız göz açıp kapayana kadar ilkbahar gelmiş ve düğün mevsimi başlamış. Her genç kızın hayalidir prenses gibi gelin olmak. Başından geçenler bilir ki bu süreç uzun ve zahmetli bir süreçtir. Düğün hazırlıkları, gelinlik seçimi, davetliler gibi konular gelin ve damat adayları ile ailelerini oldukça fazla yorar.

Gelinlik seçimi ve bu kadar zahmetten sonra gelinliğimize ve cildimize uygun makyaj da elbette çok önemlidir. Her yıl olduğu gibi bu yılda birçok yeni trend ve şık modeller gelin adaylarının beğenisine sunulmaktadır. Makyajgunlugu.com editörleri olarak 2016 Gelin Makyajı ve yeni trendleri sizlere paylaşmak istiyoruz.

2016 Gelin Makyajında Öne Çıkanlar

2016 makyaj modası gelin makyajında da etkisini devam ettirmektedir. Gelin makyajına genel olarak doğallık ve sadelik hâkim diyebiliriz. Tabi ki gelinlik seçimi bu konuda en çok dikkat edilmesi gereken konu.  Eğer çok sade bir gelinlik tercih etti iseniz bu durumda iddialı bir makyaj sizi normal bir davetliden ayıracaktır. Onun dışında doğal ve hafif bir makyaj bu yıl oldukça moda.

2016 Gelin Makyajında Tüyolar

Yukarda belirtiğimiz gibi gelinlik seçimi ve cildiniz makyaj konusunda en çok dikkat etmeniz gereken konu. Esmer bir cilde sahipseniz çok fazla şansa sahip değilsiniz ve çok dikkatli olmanız gerekir. Beyaz gelinlik tercih etti iseniz makyajla cildinizi bir ton açabilirsiniz. Göz çevresi için çok abartılı olmamak kaydı ile gri ve pembe tonları kullanabilirsiniz. Ruj seçiminde mürdüm rengi deneyebilirsiniz. Sarışınlar da eğer beyaz bir cilde sahipseniz fondöten yerine BB kremle cildinize renk katabilirsiniz. Pembe renk bu sene gelin makyajında da çok moda. Pembe ve uçuk kırmızı bir ruj size daha iyi gidecektir.

Makyaj ve saç tasarımınız için son günü beklemek yerine birkaç gün önce makyajınızı ve saçınızı mutlaka deneyin. Kötü sürprizlerin bu şekilde önüne geçebilirsiniz.

Son olarak damat adayları için siyahın dışına çıkmanızı öneriyoruz. Lacivert bu sene oldukça moda. Gri üzerine siyahı da deneyebilirsiniz. Damat adayları damat tıraşı olmak yerine kirli sakalı  tercih edebilirsiniz.

Yorum Bırakmayı Unutmayınız

Top